Klávesové zkratky na tomto webu Přejít k navigaci

Craftworlds - Warhammer 40000

Frakce Craftworlds zastupuje rozvětvenou rasu Aeldari (nebo také Asuryani), která je jednou z nejstarších přeživších ve vesmíru. Tato část žije na vesmírných lodích velikosti kontinentů. Pokračovat


Frakce Craftworlds zastupuje rozvětvenou rasu Aeldari (nebo také Asuryani), která je jednou z nejstarších přeživších ve vesmíru. Na svém vrcholu jejich civilizace ovládala známý vesmír - následoval však pád způsobený zhýralostí a morální degenerací. K jeho konci tyto strašlivé činy zrodily boha chaosu Slaneeshe.

Díky pádu jejich říše a zrození Slaneeshe vymřela většina této mimozemské rasy. Část zániku uprchla na vesmírných lodích velikosti kontinentů - Craftworldech. Ostatní našli jiné způsoby.

Ve válce a v boji Aeldari spoléhají na preciznost, rychlost a nesmírný psychic potenciál své rasy. Každý život je drahocenný a jejich počty jsou oproti ostatním rasám malé. Přesto si jsou Aeldari stále jistí nadřazeností své rasy.
Každý aeldari je vycvičen a připraven bojovat ve válce jakožto Guardian nebo pilot jednoho z technologicky pokročilých strojů - transportních Wave Serpent, útočných Fire Prism a Night Spinner, nepolapitelných jetbiků jakožto Windriders a nebo párových Vyper.
Mnozí se oddají jednomu z aspektů jejich padlého boha války a v těchto rolích poté naplňují specifické role. Neochvějní Dire Avengers, ničiví Fire Dragons, okřídlení Swooping Hawks a další aspekti se plně oddávají válce pro dobro své rasy.
V případě smrti může duše dále sloužit svému Craftworldu - zasazením do sestavného Wraithguard, Wraithlord či Wraithlord. Tito, někdy až monumentální, "roboti" pomáhají Aeldari částečně vyrovnat svou nevýhodu v počtech.

.

SHOPROKU 2018 Vítěz

SHOPROKU 2019 Vítěz