Klávesové zkratky na tomto webu

Kápě: 499 Kč

Šijeme na míru
Dodání: ptejte se

 

Kápě je jedna z nejužívanějších středověkých pokrývek hlavy. Pochází z 12. století, z původně praktické ochrany před nepříznivým počasím se vyvinula v módní záležitost nošenou jak muži, tak ženami.

Kápě může být ušita z pevného bavlněného plátna nebo z dyftýnu, pro náročné zájemce lze zhotovit i kápi koženou. Kápě je opatřená šněrováním s kovovými dírkami. Spodní část kápě lze na přání opatřit hradbami, cípy či obloučky - tato úprava je velmi důkladná (okraj je dodatečně podšitý plátnem).

Velikost kápě se odvíjí od obvodu ramen:

velikost:obvod ramen:
Sméně než 95 cm
M95 až 105 cm
L105 až 115 cm
XL115 až 125 cm
XXL125 až 135 cm

Plátno je k mání v barvách: šedá, černá, hnědá, tmavě zelená, tmavě modrá, vínová. Dyftýn: černá, hnědá, vínová, šedozelená, béžová, červená, tmavě modrá, tmavě zelená. Nově máme v nabídce i černé vlněné plátno.



Kápě
Kápě
Kápě

Kápě
Kápě
Kápě

Kápě

Zákazníci si koupili rovněž:

Měšec
Hrací kamínky
Lahvička malá

Měšec, Hrací kamínky, Lahvička malá,

Kápě na Facebooku



Názory na Kápě

Tuto kápi mám už delší dobu a musím říct, že to byla dobrá volba. V černé barvě se hodí téměř ke všemu. A je dobré si připlatit a nechat si ji ušít z dyftýnu, protože je to naprosto bezkonkurenční materiál :)
Marek Svízela (06.09.2008)
Je to sice nějaká doba, co jsem si ji tady pořídil, ale jsem spokojen. Bylo to přesně to, co jsem si představoval. Od té doby co jsem si pořídil helmu sice nosím kápi méně, ale rozhodně na ní nedám v žádném případě dopustit, takže Vám ji doporučuji s čistým svědomím. Templář
Ondřej Chvátal (01.04.2008)
Napište nám váš názor

Rohy na pití za výjimečné ceny!

Dejte si víno, pivo či medovinu ze stylového poháru! více >>

Na obsah stránky